Brigáda VIII./2013 – 28.9.2013

P1260333

28.9.2013 sa na Plaveckom hrade stretlo cez 60 dobrovoľníkov, ktorí sa rozhodli pomôcť hradu (dobrovoľníci, skauti z 91.zboru z Bratislavy – Prieskumníci, jaskyniari z Plaveckého Podhradia, trampi). Boli rozdelení do 6 skupín, ktoré pracovali v okolí hradu, pri odstraňovaní náletovej zelene (hrad je stále čiastočne “utopený” v zeleni), v priestore “veľkej bašty” boli kamene naukladané a roztriedené popri chodníku do horného hradu. Na Hornom hrade bola osadená výhľadová tabuľa, ktorú v rámci projektu Odklínanie slovenských hradov dal zhotoviť Slovenský skauting, vďaka podpore Nadačného fondu Západoslovenskej energetiky v Nadácii Pontis.

Po práci nás čakal vynikajúci starostov guláš a občerstvenie. Igrici z Plaveckého Podhradia spolu so šikovným gitaristom od skautov, zahrali viacero pesničiek.